איך להתכונן לטיסה ארוכה לחו"ל

אם אתם עומדים לטוס ליעד רחוק בחו"ל, הטיסה לשם יכולה להיות חוויה נחמדה, או סיוט מהגיהנום. כדי שהיא תהפוך לחוויה, כדאי שתתכוננו מראש באמצעות לקיחת כמה דברים בסיסיים וביצוע כמה הכנות פשוטות.

דרך אגב, הטיסה הכי ארוכה מישראל היא תל אביב – לוס אנג'לס שנמשכת 16 שעות. הטיסה הכי ארוכה בעולם, נכון לעכשיו היא ניו יורק – סינגפור והיא נמשכת כ 17 שעות ושלושים דקות.

להלן הטיפים שלנו שיעזרו לכם לצלוח בשלום טיסה ארוכה:

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

תתכוננו לטיסה מראש

אל תשאירו את ההכנות לרגע האחרון! תכינו לכם בתיק את הדרכון והויזה, את אישורי החיסונים, אם הם נדרשים ביעד  שאליו אתם טסים, בדקו כמה מטען מותר לכם לקחת בחברת התעופה שאיתה תטוסו (משקלים ומידות התיקים) וארזו בהתאם. אם אתם לוקחים תרופות באופן קבוע, אל תשכחו לקחת אותן אתכם בתיק.

הזמינו את הכרטיס לטיסה כמה שיותר זמן מראש, ואם אתם חברים במועדון הנוסע המתמיד של חברת התעופה שאיתה תטוסו, השתמשו בנקודות שצברתם כדי לשדרג את המושב שלכם למקום עם יותר מרווח לרגליים.

שקלו לרכוש ביטוח טיסה. הביטוח יוסיף לשקט הנפשי שלכם ויאפשר לכם להתמודד בקלות עם מקרים בלתי צפויים.

התלבשו נוח

לבשו בגדים נוחים שאינם לוחצים, ונעליים שתוכלו להסיר בקלות – הן בבדיקות הבטחוניות שצפויות לכם, והן במטוס. דאגו לבקש שמיכה מצוות המטוס, מיזוג האוויר יכול לגרום לכם לתחושת קור לא נעימה.

שתו הרבה

האוויר במטוסים הוא יבש, ואתם תהיו צמאים. הביאו אתכם בקבוק מים שתוכלו למלא אחרי מעבר הבדיקה הבטחונית, או קנו בקבוק מים לפני העליה למטוס. נסו ככל יכולתכם לא לשתות מים ממכלי המטוס! המים האלה לא מתחלפים (רק ממלאים עוד בכל חניה) ולכן הם מלאים בזיהומים שלא תרצו לקבל. בנוסף נסו להימנע ככל האפשר משתיית קפה הידוע כמשתן ויגרום לכם להתייבשות, ומאלכוהול שיגרום לכם לפגיעה בדפוסי השינה.

זוזו הרבה

קומו כל פעם שאתם יכולים והתהלכו לאורך המעברים כדי להזרים את הדם. בצעו מתיחות במושב שלכם כדי למנוע נוקשות בשרירים.

הביאו אתכם אמצעי בידור

מערכות הבידור של המטוסים לא תמיד אמינות, ויתכן שלא יעבדו או שיציגו סרטים שלא מעניינים אתכם. הורידו סרטים למחשב או לטאבלט שלכם, והביאו אותם אתכם. אל תשכחו לטעון את המכשירים שאתם מביאים, ולהביא אתכם אזניות כדי לא להפריע למי שסביבכם.

תביאו אתכם חטיפים

הארוחות במטוסים לא תמיד משביעות, ויתכן שיתחשק לכם משהו לנשנש בין הארוחות. תביאו אתכם כמה חטיפים שיעזרו לכם לעבור את הזמן שבין הארוחות.

הלחמו בג'ט לג

בטיסות שבהן תחצו כמה אזורי זמן, אתם צפויים לג'ט לג. ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להפחית את חומרת התופעה: בכמה ימים שלפני הטיסה התאימו את שעות הפעילות והשינה לזמנים ביעד. תשנו הרבה בלילה שלפני הטיסה, ובמטוס כוונו את השעון לשעה ביעד. תנסו לא לישון לפני זמן השינה ביעד אליו אתם טסים.

נסו להישאר בריאים

כדי להפחית את הסכנה שתדבקו במחלה בזמן הטיסה, נסו לרחוץ את הידיים עם מים וסבון לעיתים דחופות, המנעו ככל האפשר מלגעת בפנים, והביאו אתכם מטליות לחות כדי לנקות את משענות הידיים והמגש בכסא שלכם.

נסו לארגן לעצמכם סביבה נוחה במטוס

משבי מטוס אינם הדבר הנוח ביותר בעולם. אם תבצעו צ'ק אין מוקדם, תוכלו לבחור לעצמכם מושב נוח. ואולי תצליחו אפילו להשתדרג למחלקת עסקים. הביאו אתכם כרית לצוואר שתעזור לכם לישון.

נסו לארגן לעצמכם שקט

סביבה שקטה תעזור לכם לישון ולנוח, אבל לא תמיד היא אפשרית. הביאו אתכם אטמי אזניים טובים, מסיכה לכיסוי העיניים, ואם אתם יכולים להרשות לעצמכם, קנו זוג אזניות לביטול רעשים שישדרגו את הטיסה שלכם.

תהיו נחמדים

נסו להיות נחמדים לצוות הטיסה כדי לקבל שירות טוב יותר, ונחמדים לשכנים שלכם במושבים הסמוכים. יתכן ותגלו שאתם טסים בחברת אנשים מעניינים והשיחה שתתפתח תגרום לטיסה לחלוף כהרף עין.

ט י ס ה  נ ע י מ ה !!