טיסות לואו קוסט  – Low Cost

טיסות לואו קוסט, או טיסות חסך כפי שהן נקראות בעברית, נמצאות איתנו כבר יותר מ 10 שנים, ועדיין אני קורא ברשתות החברתיות על אנשים שמופתעים מהתמורה שהם מקבלים עבור כספם, כשהם מגיעים לשדה התעופה.

אז כדי שלא תופתעו גם אתם, כדאי שתכירו את ההבדלים בין טיסות הלואו קוסט לטיסות הרגילות שאתם רגילים לטוס בהן. ההבדלים קיימים בכל שלבי הטיסה – החל משלב הזמנת הכרטיס, דרך תהליך הצ'ק אין, העליה למטוס, מה שקורה בטיסה עצמה ועוד.

מטוס של חברת ריאנאייר ממריא

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

איך חברות לואו קוסט יכולות להציע טיסות זולות?

חברות הלואו קוסט יכולות להציע לכם טיסות זולות, ע"י כך שהן עושות הכל כדי לחסוך בעלויות.

החברות חוסכות ע"י תפעול צי מטוסים אחיד (מאפשר לכל איש צוות לעבוד על כל אחד מהמטוסים, ובכך מפחית את עלויות ההכשרה של אנשי הצוות ומגדיל את הגמישות בהצבת צוותים), ע"י בחירה בשדות תעופה משניים שהתפעול בהם זול יותר (מסי הנמל ודמי השימוש שהחברות משלמות לשדות תעופה המשניים הם נמוכים יותר והחסכון מגולגל למחיר הכרטיס), ע"י טיסות בשעות פחות נוחות (שבהן אין תחרות מצד חברות התעופה הרגילות, ולכן ניתן למלא את המטוסים), ע"י הפעלת טיסות ישירות בלבד אשר חוסכות מהן את הלוגיסטיקה הנדרשת בטיסות עם חניית ביניים, ע"י שירות לקוחות המוגבל לאינטרנט ועוד.

אבל בבסיס המחיר הזול שתשלמו, החברות מציעות לכם לרכוש רק את מה שאתם רוצים לטיסה. המחיר הבסיסי יכלול רק מושב במטוס, ודברים נוספים שאותם הייתם רגילים לקבל בחינם במהלך הטיסות בחברות הרגילות, יעלו לכם כסף.

רוצים לדעת יותר על איך עובדות חברות הלואו קוסט באירופה? כדאי שתצפו בסרטון הזה:

איך מזמינים טיסה בחברת לואו קוסט?

בעוד שבחברות הרגילות ניתן להזמין טיסה במגוון דרכים – באתר החברה, אצל סוכן נסיעות או בטלפון ישירות מהחברה, הרי בחברות הלואו קוסט ניתן לרכוש כרטיס טיסה רק באינטרנט. 

מצד אחד הזמנת כרטיס טיסה באינטרנט היא פשוטה וקלה, אבל מהצד השני אתם חייבים לדעת היטב מה אתם מזמינים – החל מהבחירה ביעד הטיסה הנכון – מאחר ובערים הגדולות באירופה ישנם כמה נמלי תעופה, כדאי שתשימו לב באיזה מהם עתידה הטיסה שלכם לנחות, כדאי שתשימו לב מאיפה יוצאת הטיסה – נתב"ג או שדה התעופה רמון שבנגב, שימו לב לשעות הטיסה שאתם בוחרים ובמיוחד לתנאי ביטול הרכישה, דחיית מועד הטיסה והתנאים לשינוי השם בכרטיס הטיסה (למקרה שתרצו למכור אותו).

להלן רשימה חלקית של חברות לואו קוסט הפועלות בארץ:

 • Ryanair – נחשבת לחברת התעופה הגדולה ביותר באירופה ולאחת הגדולות בעולם עם צי של כ 600 מטוסים, כולם מדגם בואינג 737. מפעילה טיסות מישראל ליעדים רבים באירופה, נכון לכתיבת הפוסט הזה רק מנתב"ג. ריאנאייר היא חברת הלואו קוסט הגדולה ביותר הפועלת בישראל, והיא שניה רק לאלעל במספר הנוסעים שהיא מטיסה לארץ. בשנת 2021 הטיסה ריאנאייר למעלה מחצי מליון נוסעים. לאתר ריאנאייר.
 • Wizz – חברת תעופה הונגרית שגם היא מפעילה טיסות מהארץ ליעדים רבים באירופה, והיא חברת הלואו קוסט השניה בגודלה שפועלת בארץ. WIZZ היא חברת הלואו קוסט היחידה שמפעילה גם טיסות מחוץ לאירופה – לדובאי, שם יש לה בסיס. צי המטוסים של wizz מבוסס כולו על מטוסי איירבאס 320/321, ובשנת 2021 היא תפסה את המקום השישי במספר הנוסעים בנתב"ג. לאתר Wizz.
 • Pegasus – פגסוס היא חברת לואו קוסט טורקית, אשר מציעה טיסות זולות מאוד לטורקיה. מאחר ואנחנו – הישראלים אוהבים מאוד את טורקיה, החברה ממוקמת במקום השביעי במספר הנוסעים שטסו מהארץ ואליה בשנת 2021, והיא חברת הלואו קוסט השלישית בגודלה הפועלת בישראל. פגסוס מפעילה צי מעורב של 33 מטוסי בואינג 737 ביחד עם עוד כ 60 מטוסי איירבאס 320/321. לאתר פגאסוס.
 • EasyJet – איזיג'ט היא חברת הלואו קוסט הרביעית בגודלה הפועלת בארץ, והתשיעית בדירוג מספר הנוסעים שהטיסה מנתב"ג בשנת 2021. החברה מפעילה צי של מטוסי איירבאס 320 למספר יעדים באירופה. לאתר איזיג'ט.

מה כולל מחיר הטיסה בחברות הלואו קוסט?

ובכן, לרוב מחיר הטיסה בחברות הלואו קוסט כולל רק את המושב במטוס. כל דבר נוסף שתרצו בטיסה – מרווח נוסף לרגליים, תיק או מזוודה, מושב מסויים שיאפשר לכם לשבת ביחד, אוכל…על כל אלה תצטרכו לשלם בנפרד. כדאי שתבררו גם אם המחיר כולל מסי נמל והוצאות נוספות שתהיו חייבים לשלם.

רוצים לראות כמה יעלו לכם התוספות למחיר הבסיסי אצל ריאנאייר? תוכלו למצוא את מחירון התוספות לטיסה באתר שלהם.

מתי כדאי להזמין טיסה בחברות לואו קוסט?

הדבר החשוב ביותר לחברות לואו קוסט הוא להפעיל את הטיסות כשהמטוסים מלאים. בדרך כלל מספר המושבים באותו דגם של מטוס, יהיה גדול יותר אצל חברת לואו קוסט מאשר אצל חברה רגילה, (בחברות האלה כל המטוס הוא מחלקת תיירים, ואין מחלקת עסקים, ולכן ניתן לדחוס בהם מושבים נוספים) ולכן החברות מציעות כרטיסים לטיסות שלהן הרבה מאוד זמן לפני תאריך היציאה.

ככל שתזמינו את הכרטיס זמן רב יותר מראש, מחירו יהיה נמוך יותר. ככל שמתקרב מועד הטיסה המחיר יעלה, עד שלפעמים יהיה אפילו יקר יותר מאשר בחברה רגילה. כמובן שעקב מדיניות הביטולים ושינוי המועדים הנוקשה של חברות הלואו קוסט, לא תוכלו להתחרט לאחר ביצוע ההזמנה, ולכן בדקו היטב אם הטיסה אכן מתאימה לכם לפני שתרכשו כרטיס.

למה כדאי לשים לב כשמזמינים טיסה בחברות לואו קוסט?

החלטתם על טיסה בלואו קוסט (ללא ספק בגלל המחיר הזול) כדאי שתשימו לב לכמה דברים כדי שלא תצטערו אחר כך:

 • כמה מטען אתם חושבים לקחת אתכם – ככל שאתם טסים ליותר זמן, כנראה שתצטרכו יותר מטען. שימו לב למדיניות המטען של חברת התעופה, כל אחת מהן מאפשרת להעלות כמות שונה של מטען, במידות שונות ובמשקלים שונים. מטען שיחרוג מההנחיות יחייב אתכם בתשלום נוסף בנמל התעופה, אם תרצו לקחת אותו אתכם.
 • מקום ישיבה – אם אתם מאלו שאוהבים להסתכל על הנוף מהחלון, או שסובלים מפחד ממקומות סגורים, אם אתם אוהבים ללכת הרבה לשירותים ורוצים מקום במעבר, אם אתם רוצים יותר מקום לרגליים ומעדיפים לשבת ליד יציאת החרום, או שאתם זו או משפחה שטסה ביחד, כדאי שתשלמו מראש עבור המושבים המועדפים עליכם כי הסיכוי שתוכלו לתפוס אותם בזמן העליה למטוס, אינו גדול.
 • חושבים שאולי תרצו לשנות את מועד הטיסה, או לבטל אותה? – חברות הלואו קוסט מקשות מאוד על ביצוע שינויים בפרטי הטיסה לאחר שהזמנתם אותה ואם אתם חושבים שאולי תרצו לשנות מועד, או לבטל את הטיסה, כדאי שתרכשו ביטוח טיסה מתאים אשר כולל את האפשרויות האלה.
 • אוכל ושתיה – שכחתם להביא סנדוויצ'ים מהבית והרעב מתגבר? אל תחכו לארוחות שאתם רגילים לקבל בחברות הרגילות. התשלום עבור הכרטיס אינו כולל מזון ומשקאות, ואם תרצו כאלה, תצטרכו לרכוש אותם בכסף מהדיילים.
 • כרטיסי Priority – בחלק מחברות הלואו קוסט תוכלו לרכוש, בתוספת תשלום, עדיפות על פני נוסעים אחרים אשר מתבטאת בקיצור תורים ובאפשרות לקחת מטען נוסף אתכם. תוכלו לבדוק את האפשרות הזאת ואת המחיר שלה למשל כאן – באתר של Wizz
 • ביצוע צ'ק אין – שימו לב היטב להוראות ביצוע הצ'ק אין בחברה שבה אתם קונים כרטיס טיסה. ברוב החברות אתם מתבקשים לבצע צ'ק אין עוד מהבית, וכמה שיותר זמן לפני הטיסה. אם שכחתם ותרצו לבצע צ'ק אין בנמל התעופה, יבקשו מכם תשלום נוסף.בנוסף, הקפידו להגיע לגייט – שער היציאה לטיסה בזמן. חברות הלואו קוסט מנסות לנצל את המטוסים שלהם במקסימום האפשרי, וכן לא יחכו לכם אם תאחרו. מיותר לציין שגם לא תקבלו החזר על התשלום ששילמתם עבור הטיסה.
 • שרותים נלווים – חברות הלואו קוסט מציעות לא פעם גם שרותים נלווים לטיסה, כגון שכירת רכב והזמנת חדרים בבתי מלון. שימו לב שלרוב השירותים האלה ניתנים ע"י צד שלישי, ובמקרה של תקלות תתקשו למצוא את מי שיוכל לעזור לכם, אז אולי כדאי שתזמינו אותם ישירות אצל הספקים.
 • והכי חשוב – בדקו היטב את התנאים להזמנת הכרטיס, קראו גם את האותיות הקטנות, ומנעו מעצמכם הפתעות שיכולות להרוס לכם את החופשה.

למה חברות הלואו קוסט לא טסות לארה"ב?

ובכן, בעוד שבטיסות הקצרות לאירופה תוכלו להסתדר בלי אוכל ושתיה, עם מטען קל ובמושבים צפופים, בטיסות טרנס אטלנטיות זה לא אפשרי. לכן כל מודל התמחור של חברות הלואו קוסט לא יעבוד בטיסות ארוכות, ולא יהיה להן יתרון על פני החברות הרגילות.

 

 

ט י ס ה  נ ע י מ ה!