משקפי שמש לטייסים

עבור טייסים משקפי שמש הם לא רק פריט אופנתי, הם ציוד חובה בעבודה שבלעדיו יתקשו לתפקד.

טייסים עובדים בתנאי סינוור קשים, ומשקפי שמש טובים עוזרים להם לראות קדימה, וגם מגינים על העיניים שלהם מהקרינה החזקה שבגובה.

לא קל לטייס לבחור משקפי שמש. חוץ מאיכות החסימה של הקרינה, המשקפיים צריכים גם להתאים לחובש אותם בו-בזמן שהוא חובש גם אוזניות הנדרשות לניהול הקשר (סקירה על אוזניות לטייסים תוכלו למצוא בקישור הזה), הן צריכות להיות חזקות מספיק כדי שלא יתפרקו ולא יסדקו או ישתפשפו בזמן השהות בקוקפיט, ורצוי שהמחיר שלהן יהיה הגיוני, ולא ירקיע לשמים רק בגלל שמדובר במותג ידוע.

כאשר תבואו לבחור משקפי שמש,כנראה שתתקלו בכמה מונחים שכדאי להכיר והם מפורטים להלן:

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

משקפי שמש עם עדשות מקוטבות – Polarized

משקפי שמש עם עדשות מקוטבות – polarized הן פופולריות ביותר, אבל טייסים צריכים להתרחק מהם.

עדשות מקטבות מיועדות לחסום אור מוחזר מעצמים שונים, ומאפשרות להתגונן נגד אור מסנוור גם בלילה. הבעיה היא במטוסים המצויידים במה שנקרא Glass Cockpit – מכשירי המטוס מוצגים על גבי מסכים, המשקפים המקוטבים לא מאפשרים לראות את התצוגה כמו שצריך, וחלק מהמידע הולך לאיבוד.

לכן משקפי שמש עם עדשות מקוטבות לא מתאימות לטייסים.

משקפי שמש עם עדשות גרדיאנט

במשקפי השמש עם עדשות גרדיאנט Gradient העדשות כהות בחלקן העליון, ובהירות בחלק התחתון.

היתרון בעדשות האלה הוא שהם מאפשרות לטייס להסתכל החוצה דרך החלק העליון הכהה, ועל המכשירים שבתא דרך החלק התחתון הבהיר, וזאת מבלי להזיז את הראש.

סקירת משקפי שמש לטייסים:

להלן סקירה של כמה זוגות משקפי שמש לטייסים. על חלקם כנראה ששמעתם, על חלקם אולי לא, אבל כדאי לקחת אותם בחשבון כאשר באים לבחור משקפי שמש:

  1. rayban aviator – רייבן אויאטור הן משקפי השמש הנפוצות ביותר בין הטייסים. הן קלות, חזקות, מסננות היטב את הקרינה ונראות מצויין על רוב הפנים. הבעיה היחידה עם המשקפים האלה הוא מחירן הגבוה. לרייבן אויאייטור מספר דגמים, ולפעמים אפשר למצוא את חלקם במחירי מבצע למשל כאן: משקפי רייבן אויאטור במבצע:

     2. אם ה Rayban לא מספיק יקרים לכם, תוכלו לקנות את ה Serengeti Aviator אשר תוככנו במיוחד לשימוש ע"י טייסים. יש להן משקל             קל במיוחד, העדשות צלולות מאוד והן פוטוכרומטיות – מתאימות את עצמן לתנאי אור משתנים.

         תוכלו לקנות את המשקפים האלה כאן:

איפה קונים משקפי שמש לטייסים?

משקפי שמש הן פריט אופנתי נפוץ ולכן אפשר לקנות אותן בהמון חנויות וגם און-ליין.

מנסיוני, משקפי שמש זולים הם קניה לא טובה – הם יעוותו לכם את הראיה, ישברו במהירות, ישרטו ולא יאפשרו לכם לטוס.

ההמלצה שלי היא שתקנו משקפי שמש איכותיים. אפשר את אלו שסקרתי כאן, ואפשר גם אחרים.

בהצלחה!