למה אסור להשתמש בטלפון סלולרי בטיסה

למה אסור לדבר בטלפון בטיסה

האיסור על שימוש בטלפון סלולרי במהלך טיסה לא מובן לרבים מהנוסעים. רובם בטוחים שהטלפונים הסלולרים פולטים קרינה שעלולה להפריע למכשירי המטוס, אבל זאת לא התשובה.

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

אז למה אסור להשתמש בטלפון סלולרי בטיסה?

האיסור הזה נובע מכמה גורמים:

  1. זוכרים שתמיד הזהירו אתכם לא להשתמש בטלפון הסלולרי כשאתם נכנסים למעלית? אז גם מטוס עשוי ממתכת וכאשר הטלפון שלכם מנסה להתחבר לאנטנה הסלולרית הקרובה, הוא נחסם ע"י גוף המטוס ומגביר את עוצמת השידור שלו. כתוצאה מכך חלל המטוס יתמלא בקרינה שעדיין לא לגמרי בטוחים שהיא אינה מזיקה לנו. עכשיו תכפילו את זה ב 400 טלפונים במטוס ג'מבו…
  2. כולנו עולים על המטוס ומקווים שהטיסה תהיה חלקה, האוכל יהיה טעים והסרט מעניין. אבל לפעמים הדברים לא הולכים חלק ומתרחשות תקלות שמצריכות נחיתת חירום או טיפול אחר של הצוות. במצב הזה מעדיף צוות המטוס שהנוסעים יתרכזו בהוראות הניתנות להם ולא ידברו בטלפון.
  3. בחברות התעופה הבינו שחוויית הטיסה תהיה נעימה יותר לכולם אם כמה מאות אנשים שמרוכזים באותו חלל לא ידברו ביחד בטלפון. תמיד יהיו אלו (אפשר למצוא אותם גם באוטובוס או ברכבת) שינהלו שיחות חשובות בצעקות עם מישהו, או שיחפרו לכם באוזן במשך כל זמן הטיסה, כשאתם מנסים לישון קצת. נכון שאתם לא רוצים את זה?
  4. ברוב המקרים ממילא לא תהיה קליטה סלולרית בגבהים של כמה אלפי רגל ומעלה, והנסיונות החוזרים להתחבר גם הם לא יועילו לשלוות הנוסעים שמסביב. רק לאחרונה הוכנסו רשתות wifi אשר מאפשרות גלישה סלולרית למטוסים.

עכשיו אתם יודעים למה אסור להשתמש בטלפונים סלולריים בטיסה. אם יש לכם שאלות נוספות בנושא הזה, או בכל נושא אחר תוכלו ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור.

במטוסים שאנו מדריכים עליהם או מטיסים בהם נוסעים לגמרי מותר להשתמש בטלפונים סלולריים. גובה הטיסה נמוך, ואתם יכולים לצלם את הנוף ולשלוח את התמונות ליקיריכם המחכים לכם למטה, כבר מהאוויר. אז בואו אלינו לשיעור טיסה חווייתי – טייס ליום אחד, או קחו את בני זוגכם, משפחתכם או חברים ובואו לאחת הטיסות בשמי הארץ שלנו.

דורון שפירא

לתאום טיסה צרו קשר, או השאירו פרטים בטופס שלהלן ונשמח לחזור אליכם: