דרושים טייסים

תעשיית התעופה צומחת במהירות, ולטייסים יש ביקוש רב. על מנת לענות על הביקוש הגובר, חברות התעופה מגייסות טייסים בקצב מהיר. עם זאת, קצב ההכשרה של טייסים חדשים, אינו מספיק בכדי לענות על הביקוש, וצפוי מחסור בטייסים בשנים הקרובות. המחסור הזה גורם לחברות התעופה להעלות את שכר הטייסים כדי למנוע מהם לפרוש מוקדם מהמתוכנן. המחסור בטייסים מקשה על חברות התעופה להרחיב את פעילותן, ולכן חשוב שתעשיית התעופה תטפל בנושא כדי לאפשר את המשך הצמיחה.

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

ממה נובע המחסור בטייסים?

למחסור ההולך וגדל בטייסים, ישנן מספר סיבות:

  1. הוזלת מחירי הטיסות – אם פעם טיסות היו מוצר יקר, שרק מעטים היו יכולים להרשות לעצמם, המצב היום הוא אחר לגמרי. חברות ה Low Cost יצרו מודל הפעלה חדש לטיסות, ולפיו כל נוסע משלם רק על הדברים שהוא צריך בטיסה. כתוצאה מכך מחירים הטיסות לאירופה צנחו, והגיעו גם ל 5 יורו לטיסה בכיוון אחד לקפריסין בחברת Ryanair. תרומה נוספת לירידה במחירי הטיסות נגרמה ע"י הגידול העצום בתחרות, עם חתימת הסכמים כמו "השמים הפתוחים" בארץ, שמאפשרים לכל חברת תעופה להטיס נוסעים לכל מקום, ללא תלות בארץ המוצא שלה.
  2. תהליך הכשרה ארוך – תהליך ההכשרה של טייסים הוא ארוך, יקר ולא מיועד לכל אחד. ולכן לא רבים מהצעירים מחליטים לבחור בקריירה כטייסים. כדי להפוך לטייסים מסחריים, תצטרכו לעבור מסלול הכשרה שיביא אתכם להחזיק ברישיון טייס מסחרי, ועם נסיון של מספיק שעות טיסה, בהתאם לדרישת החברה שבה אתם רוצים לעבוד. כדי לקבל את הרישיון, תצטרכו לעבור קורס טיס מסחרי. בנוסף, קיים מחסור בתשתית הנדרשת להכשרת טייסים, ובעיקר סימולטורים משוכללים שכל טייס חדש חייב לקבל חלק מהכשרתו בהם, וכל טייס פעיל חייב להיבחן עליהם לפחות פעם בשנה.
  3. גיל פרישה צעיר – טייסים מסחריים מחוייבים לפרוש מהעבודה בגיל 65. המצב הזה מביא לאובדן של הרבה טייסים מנוסים, במיוחד קברניטים, אשר קשה למצוא להם תחליף במהירות מספקת.

כמה טייסים חסרים?

על פי התחזית של חברת בואינג, מספר הטייסים המסחריים שידרשו עד לשנת 2040 יעמוד על 612,000. טייסים חדשים! כאן תוכלו תוכלו לקרוא את התחזית של בואינג.

בחברת איירבאס (Airbus) צופים דרישה ל 550,000 טייסים חדשים עד שנת 2040. הנה התחזית שלהם.

גם חברת CAE, המכשירה חלק גדול מהטייסים באירופה, צופה מחסור של 260,000 טייסים בעשור הקרוב.

כדי לעשות לכם סדר, על פי הערכות, מספר הטייסים המסחריים הפעילים היום (2022) בעולם עומד על כ 60,000! כלומר, מספר הטייסים החדשים שידרשו הוא פי 10 ממספר הטייסים הפעילים כיום.

כמה מרוויחים טייסים?

שיקול חשוב בכל בחירת קרייה הוא כמובן השכר הצפוי.

אז קודם כל כדאי לכם לדעת שעל פי החוק, טייסים רשאים לעבוד עד 100 שעות בחודש (יש עוד סעיפים לחוק המגדירים כמה הם יכולים לעבוד ב 24 שעות ובשנה) והשכר הממוצע, על פי הכתבה הזאת, הוא כ 95,000 ש"ח בחודש.

לא רע, נכון?

מה לעשות כדי להתחיל בקריירה של טייס מסחרי?

עכשיו – כשאתם יודעים על המחסור הגדול הצפוי בטייסים מסחריים בעולם, אתם יכולים להחליט שזה הכיוון שלכם. אבל איך תדעו אם מתאים לכם להיות טייסים? אחרי הכל אף פעם לא הטסתם מטוס…

כדי לאפשר לכם לבדוק, אנו מציעים לכם לבוא אלינו לשיעור טיסה יחיד, שאנחנו קוראים לו "טייס ליום אחד", ובמהלכו תוכלו להטיס מטוס מדגם ססנה 172, ביחד עם מדריך טיסה.

בגמר השיעור נשמח לשבת אתכם, לענות על שאלות, ולכוון אתכם להמשך הדרך בקריירה החדשה שלכם.

ועוד דבר חשוב – אם את אישה וקוראת כאן, אז דעי שחברות התעופה מעודדות היום מאוד שילוב של נשים בתא הטייס. אז אם נדמה לך שמדובר במקצוע גברי, את טועה. נכון לכתיבת הפוסט הזה משרתות באל-על כבר 6 טייסות, ובחברת Esyjet מעודדים גיוס של נשים ע"י כך שחוסכים מהן את ועדת הקבלה, שכל טייס חייב לעבור. תוכלי לקרוא על כך בכתבה הזאת.

צרו איתנו קשר באמצעות הטפסים שבדף, בווטסאפ, או ישירות בטלפון, ונשמח לענות על שאלות שבודאי התעוררו אצלכם.

ב ה צ ל ח ה !