באיזו שפה מדברים הטייסים?

לכאורה מדובר בשאלה פשוטה – טייסים מישראל מדברים בעברית, טייסים אמריקנים מדברים באנגלית, טייסים גרמנים מדברים גרמנית וכן הלאה. אבל מה קורה כשמטוס ישראלי מגיע לנחיתה בגרמניה? באיזו שפה מדברים הטייסים עם מגדל הפיקוח והבקרות שמנחות אותם בדרך?

ובכן, השפה הבינלאומית בתעופה היא אנגלית, וכל טייס חייב להכיר אותה. בנוסף, ישנם בתעופה עשרות, אם לא מאות של מונחים, אשר את המשמעות המדוייקת שלהם חייבים להכיר הן הטייסים, והן הבקרים והפקחים שמדברים איתם. מתן משמעות "קצת אחרת" לאחד מהמינוחים, יכול לגרום לתקרית תעופתית.

הכנתי לכם כאן רשימה של המושגים העיקריים בתעופה. מאחר ושפת התעופה, כאמור, היא אנגלית, הרי גם המונחים הם באנגלית. לנוחותכם צירפתי הסבר בעברית.

מבט מתא הטייס לעבר אירופה המושלגת

לפרטים נוספים או להזמנת טיסה צלצלו עכשיו למספר 050-5518080 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות A:

Absolute Altitude – המרחק האנכי בין המטוס לפני הקרקע.

Absolute Ceiling – הגובה המכסימאלי שבו מטוס יכול לטוס במצערת מלאה (כוח מלא), תוך שהוא שומר על טיסה אופקית ומהירות קבועה.

Accelerated Stall – הזדקרות אשר מתרחשת במהירות גבוהה, כתוצאה מעומס גבוה (כוח g) על המטוס.

Adverse yaw – תופעה שבה אף המטוס פונה לכיוון הפוך מכיוון הפניה של המטוס. התופעה מתרחשת עקב הבדלים בכוח הגרר והעילו על הכנפיים כתוצאה משימוש במאזנות.

ADF (Automatic Direction Finder) – זוהי מערכת ניווט אשר מזהה את הכיוון של המטוס ביחס למשואת רדיו המצויה על הקרקע. הניווט בעזרת ADF מיושן, וכמעט שכבר אי אפשר למצוא אותו.

AGL – (Above Ground Level) – המרחק האנכי הנמדד בין המטוס לקרקע שמתחתיו.

Aileron – מאזנות בעברית. משטחים אווירודינמיים הנמצאים בחלק האחורי של קצות הכנפיים, ומשמשים כדי לייצר את תנועת הגלגול של המטוס. המאזנות פועלות כך שכשאחת מהן עולה, השניה יורדת.

Airfoil – החתך הרוחבי דרך משטח אווירודינמי, אשר מאפשר לראות את צורתו.

Airline – חברת תעופה. חברה המפעילה כלי טיס ומציעה שירות טיסות.

Air Speed Indicator (ASI) – מכשיר המקבל נתונים דרך צינור הפיטו, ופתח האוויר הסטטי שבמטוס, ומראה לטייסים את מהירות התנועה של המטוס דרך האוויר.

Altimeter – מד הגובה של המטוס, אשר מראה את גובה הטיסה מעל מישור לחץ נבחר באמצעות חישוב הפרשי לחצים.

Atitude Indicator – מכשיר הפועל באמצעות סביבון ג'ירו, ומראה לטייסים את מצבו של המטוס במרחב ביחס לאופק. המכשיר מוכר בעברית גם כאופק מלאכותי.

Angle of Attack – זווית ההתקפה בעברית. הזווית שבין מיתר פרופיל הכנף, לבין כיוון זרימת האוויר אליה.

Approach – גישה בעברית. הגישה היא החלק הלפני אחרון בטיסה שהוא הנחיתה. בזמן הגישה הטייסים מכוונים את המטוס לעבר מסלול הנחיתה, ומשתמשים לשם כך במכשירים שונים או במראה עיניים, לפי סוג הגישה.

Apron – מקום החניה של המטוסים בנמל התעופה. שם מתדלקים אותם, מעמיסים מטען, ושם גם עולים עליהם הנוסעים.

ATC (Air Traffic Control) – הבקרה האווירית היא שמפקחת על המטוסים, מפרידה אותם אחד מהשני למניעת התנגשות, מרווחת אותם כדי למנוע קרבה יתרה ונותנת להם הוראות בכל שלבי הטיסה.

ATIS (Automatic Terminal Information Service) – כאשר טייסים עומדים להמריא משדה תעופה, או מגיעים אליו בכדי לנחות, הם זקוקים להרבה פריטי מידע חיוניים. (למשל איזה מסלול בשימוש, מה עוצמת וכיוון הרוח ועוד). במקום לשדר את כל פרטי המידע לכל מטוס בנפרד, ה ATIS היא הודעה מוקלטת, אשר משתנה מדי זמן, והטייסים יכולים להאזין לה בתדר שפורסם לשם כך.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות B:

Base Leg – מטוסים מקיפים את שדה התעופה בתבנית מלבנית אשר לה 6 צלעות. צלע הבסיס מאונכת למסלול הנחיתה, והיא הצלע הלפני האחרונה (האחרונה נקראת פיינל) שבה טס המטוס המגיע לנחיתה.

Bleed Air – אוויר חם לאחר שלב הדחיסה במנועי סילון. לאוויר הזה מספר שימושים חשובים כגון: הסרת קרח מהכנפיים, איזון הלחץ בתא הנוסעים ועוד.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות C:

Cabin Crew – הדיילים האחראים על הנוחות והבטיחות של הנוסעים במטוס.

Calibrated Airspeed – מהירות המטוס כפי שהיא נראית לטייסים במד המהירות, אחרי שהיא מתוקנת לשגיאות ידועות של התקנה ומיקום המד. מהירות זו אינה גלויה לטייסים והם צריכים לחשב אותה.

CAVOK (Ceiling and Visibility OK) – תנאי מזג אוויר אידיאליים לטיסה – בלי הפרעות לראות ובלי משקעים.

Cargo – המטען אותו נושא המטוס. המטען יכול להיות בתוך מטוס המיועד לשאת רק מטען, או בתוך תא המטען שיועד לכך במטוס נוסעים.

Ceiling – גובה בסיס הענן כאשר ישנה שכבה של עננים המכסה חלק גדול מהשמים.

Center of Gravity (CG) – מרכז הכובד של המטוס. למטוסים אסור לחרוג מגבולות ידועים של מרכז הכובד, אחרי שמעמיסים אותם. חריגה שכזו תהפוך את הטיסה למסוכנת. כמו שרואים בסרטון הזה.

Charter – טיסה שבה כל מושבי המטוס נקנו ע"י גורם יחיד, שאחר כך מוכר אותם ליחידים.

Chord Line – מיתר הפרופיל בעברית. קו דמיוני המחבר את שפת ההתקפה לשפת הזרימה בפרופיל כנף.

Clearance – מרשה בעברית. זהו האישור, או סט של הוראות שניתנות לטייסים בנוגע להמשך הטיסה שלהם, או ההסעה על הקרקע. 

Climb – השלב בטיסה שבו המטוס מטפס לגובה גבוה יותר מזה שהוא נמצא בו.

Cockpit – הקוקפיט, או תא הטייס, נמצא בקדמת המטוס ומאכלס את הטייסים ואת מכשירי הטיסה והקשר שהם זקוקים להם.

CofA – Certificate of Airworthiness תעודת כושר טיסה אשר ניתנת לכל מטוס פעם בשנה, דומה לטסט השנתי למכונית.

Constant-Speed Propeller – פרופלור אשר יכול לשנות את זווית הלהבים שלו, כדי להגדיל או להקטין את התנגדות האוויר עליו, ובכך לשמור על מהירות סיבוב אחידה ולהגדיל את יעילותו בכל מצבי הטיסה.

Contrail – שובל של אדים המשתרך מאחורי מנועי סילון בגובה רב, כאשר המים המצויים בדלק מתעבים.

Crosswind – רוח צולבת היא רוח הנושבת כולה, או שיש לה רכיב שהוא מאונך למסלול. ההתמודדות של טייסים עם רוחות צולבות בנחיתה אינה פשוטה, כפי שניתן לראות בסרטון הזה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות D:

DA – גובה צפיפות אשר ניתן מעל מישור פני הים הממוצעים. גובה הצפיפות הוא גובה לחץ מתוקן לערכי טמפרטורה לא סטנדרטית.

Descent – הנמכה. השלב בטיסה שבו המטוס מנמיך מהגובה בו היה, לגובה נמוך יותר.

Distance Measuring Equipment (DME) – ה DME הוא מכשיר במטוס אשר יכול למדוד את הטווח למשואת רדיו על הקרקע.

Dogfight – קרב אוויר בין שני מטוסים שבו המטרה היא להפיל את המטוס היריב.

Downwind Leg – צלע עם הרוח היא עוד אחת מצלעות ההקפה ובה טסים המטוסים במקביל למסלול, אבל בכיוון ההפוך לכיוון הנחיתה.

Drag – כוח החיכוך אשר מפרע ומעכב את תנועת המטוס דרך האוויר. ישנם שני סוגי חיכוך: 1. חיכוך מושרה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מיצירת העילוי. 2. חיכוך טפיל אשר נובע ממבנה המטוס ומהחומרים מהם הוא בנוי.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות E:

EASA – סוכנות התעופה האירופית.

Elevator – הגה הגובה של המטוס אשר שולט על מצב אף המטוס (החלק הקדמי שלו) ביחס לאופק. הגה הגובה מופעל ע"י הטייסים כאשר הם מושכים, או דוחפים את הסטיק (ההגה) שנמצא מולם.

Empennage – זהו שמו של החלק האחורי של המטוס – הזנב.

ETA – Estimated Time of Arrival – זמן ההגעה המשוער של טיסה אל היעד, לפי הזמן המקומי בו נמצא שדה התעופה.

ETD – Estimated Time of Departure – הזמן המשוער בו ימריא המטוס משדה התעופה.

ETE – Estimated Time en Route – הזמן המשוער שיקח למטוס לטוס אל היעד.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות F:

FAA – Federal Aviation Administration – רשות התעופה האזרחית האמריקנית.

Feathering – הנצה בעברית. הפעולה שבה מציבים פרופלור שניתן לשנות את הזויות שלו במקביל לזרם האוויר כדי להפחית את ההתנגדות לטיסה. הטייסים יניצו את הפרופלור של מנוע שנאלצו להפסיק את פעולתו עקב תקלה.

Final Approach – הצלע הסופית, או פיינל, שאותה יטוס מטוס המגיע לנחיתה והיא אשר תביא אותו אל מפתן המסלול שעליו בכוונתו לנחות.

Flaps – מדפים בעברית. משטחים אווירודינמיים הנמצאים בחלקה האחורי של הכנף, קרוב לגוף המטוס, ואשר ניתנים להורדה והעלאה ע"י הטייסים. המדפים משמשים בעיקר כדי להגדיל את העילוי המיוצר ע"י כנפי המטוס במהירויות נמוכות – לקראת המראה או נחיתה.

Flare – שלב ההצפה הוא אחד החשובים בשלבי הנחיתה, ובו הטייסים מרימים מעט את אף המטוס כדי להוריד את מהירותו, ולהגדיל את העילוי שימנע את חבטתו בקרקע.

Flight Plan – תכנית טיסה שאותה מכינים הטייסים, או מי שממונה על כך בחברת התעופה, וכוללת פרטים כגון הנתיב, דלק, זמנים ועוד.

F/O – First Officer – הקצין הראשון במטוס, שהוא שני רק לקברניט בדרג הפיקוד. הקצין הראשון ישב, בדרך כלל, במושב הימני אשר בקוקפיט, וניתן יהיה לזהות אותו באמצעות 3 פסים על הכותפות.

Fuselage – גוף המטוס, או החלק העיקרי שבו נמצאים הנוסעים, המטען, הדלק והטייסים.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות G:

General Aviation – תעופה כללית. מונח שבדרך כלל מתכוון לכל התעופה, פרט לחברות המסחריות הגדולות. בתעופה הכללית טסים מטוסים ומסוקים בגדלים שונים, למטרות שונות והם מוטסים ע"י טייסים בדרגות שונות.

Glass Cockpit – אין למונח הזה מקבילה בעברית, והוא נועד לתאר מטוס שתא הטייס שלו מכיל מכשור דיגיטלי אשר המידע ממנו מוצג על גבי מסכי זכוכית. זאת בניגוד למכשירים האנלוגיים הנמצאים במטוסים פשוטים וזולים יותר.

Go-Around – לך סביב, או הליכה סביב היא תהליך שבו הטייסים מפסיקים את תהליך הנחיתה, נוסקים מחדש ומנסים לנחות שוב. להליכה סביב ישנן כמה סיבות ותוכלו לקרוא עליהן בקישור הזה.

Ground Effect – אפקט הקרקע מתרחש כשהמטוס מתקרב לקרקע בנחיתה, וחווה גידול ניכר בעילוי. ההרגשה היא כאילו ישנה כרית אוויר מתחת למטוס המונעת ממנו לגעת בקרקע. 

Groundspeed – מהירות הקרקע כשמה כן היא – מהירות המטוס ביחס לקרקע (בניגוד למהירותו ביחס לאוויר). מהירות הקרקע מורכבת ממהירות האוויר + מהירות הרוח השוררת.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות H:

Hangar – האנגר. מבנה המיועד לאחסן מטוסים.

Heavy – כינוי למטוסים גדולים וכבדים, אשר הבקרה האווירית חייבת לקחת בחשבון את מערבולות קצה הכנף שהם יוצרים, כשמפרידים אותם ממטוסים אחרים בסביבה.

Horizontal Stabilizer – מייצב גובה. חלק קבוע בזנב המטוס אשר תפקידו למנוע תנועות למעלה ולמטה של אף המטוס.

Hypoxia – מצב מסוכן של מחסון בחמצן, אשר יכול להיווצר בגובה טיסה גבוה מסיבות שונות. ההיפוקסיה מסוכנת ויכולה לגרום לאובדן הכרה ואפילו למוות, כפי שקרה באירוע הזה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות I:

ICAO – International Civil Aviation Organization – ארגון התעופה הבינלאומי, אשר קובע רבים מהתקנים ומהשיטות הנהוגות בתעופה. בארגון חברות רוב חברות התעופה הגדולות.

ILS – Instrument Landing System – מערכת הנחיתה בעזרת מכשירים מכוונת את המטוס לנחיתה בטוחה על מסלול, בעיקר כאשר הראות היא מוגבלת. המערכת מורכבת מחלק על הקרקע השולח קרניים אלקטרוניות לכיוון המטוס, ומחלק במטוס היודע לכוון אותו בהתאם לקרן המגיעה מהקרקע.

Instrument Flight Rules (IFR) – סט של חוקים אשר שולטים בטיסה של מטוסים הנשלטים ע"י המכשירים שבהם, בלי שיהיה לטייסים קשר עין עם הקרקע.

Indicated Airspeed (IAS) – המהירות המכשירית היא מהירות המטוס ביחס לאוויר כפי שהיא מוצגת לטייסים על מד המהירות שלו.

Instrument Meterological Conditions (IMC) – תנאי טיסת מכשירים הם תנאי ראות שאינם מתאימים לטיסת ראיה (אין לטייסים קשר עין עם הקרקע) והם חייבים להטיס את המטוס רק בעזרת המכשירים המצויים בו. הטיסה בתנאים האלה אפשרית רק לטייסים שהוכשרו לה, במטוס עם מכשירים מתאימים.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות J:

Jet – מטוס המונע בעזרת מנועי סילון.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות K:

KCAS – Knots Calibrated Airspeed – מהירות אוויר מכשירית מתוקנת לטעויות מיקום והתקנה, ומבוטאת בקשרים.

KIAS – Knots Indicated Airspeed – מהירות אוויר מכשירית היא המהירות המוצגת על מד המהירות של המטוס, ומבוטאת בקשר.

Knot – קשר. יחידת מהירות שגודלה הוא מייל ימי לשעה. מייל ימי שווה בקירוב ל 1.85 ק"מ. רבים מהמונחים בתעופה לקוחים מתחום הספנות שהוא עתיק הרבה יותר.

KTAS – Knots True Airspeed – מהירות האוויר האמיתי של המטוס מבוטאת בקשר. בחישוב מהירות האוויר האמיתית נלקח בחשבון גובה המטוס וצפיפות האוויר בגובה זה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות L:

Lift – עילוי. זהו הכוח שאותו מייצרות הכנפיים כשהמטוס נמצא בתנועה דרך האוויר, והוא זה אשר מתנגד למשקל המטוס ומחזיק אותו באוויר. בנוסחת העילוי נלקחים בחשבון צפיפות האוויר, מהירות המטוס בריבוע, שטח הכנפיים ומקדם העילוי.

Load Factor (g) – מקדם העומס. כוח הפועל על המטוס בעת שהוא מבצע תמרונים מסוימים וגורם לעליה במשקלו ובמשקל כל מה ומי שעליו. (ידוע גם ככוח g)

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות M:

Mach – מספר המאך הוא היחס בין מהירות המטוס למהירות הקול באותו גובה בו הוא טס. מאך 2 פירושו שהמטוס טס במהירות גדולה פי 2 ממהירות הקול באותו גובה.

Magnetic Compass – מצפן מגנטי מראה את הכיוון ביחס לצפון המגנטי של כדור הארץ.

Magnetic Deviation – סטיה מגנטית אשר נגרמת למצפן המגנטי עקב מיקומו, החומרים מהם בנוי המטוס והחשמל הזורם במערכות שלו שיוצר שדות מגנטיים.

Magnetic North – הצפון המגנטי של כדור הארץ אינו חופף לצפון הגיאוגרפי שלו. כתוצאה מכך ישנה שגיאה בקריאת המצפן המגנטי אשר מצביע עליו. השגיאה נקראת נטיה מגנטית והיא משתנה כל הזמן.

Magneto – אביזר המקושר למנועי הבוכנה במטוס, והוא אשר מייצר את המתח הגבוה שדרוש בכדי לייצר ניצוץ בפלאגים אשר נמצאים בתוך הצילינדרים במנוע. הניצוץ מצית את התערובת של דלק/אוויר והיא זו שדוחפת את הבוכנה.

Mean Sea Level (MSL) – פני הים הממוצעים הם בדרך כלל משטח הייחוס שיחסית אליו מודדים את גובה הטיסה בטיסות מסויימות.

METAR – תצפית מזג אוויר נוכחי שאותה יכול לקבל הטייס באמצעי תקשורת מגוונים, ואשר דרושה לו כדי לתכנון את ההמראה או הנחיתה בשדה התעופה.

MTOW – משקל ההמראה המירבי של המטוס. לכל מטוס ישנה מגבלת משקל המראה מירבי, והיא מוכתבת ע"י יצרן המטוס. העמסת המטוס מעבר למגבלה מסוכנת ביותר לבטיחות הטיסה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות N:

NDB – סוג של משואת רדיו הנמצאת על הקרקע במיקום ידוע לטייסים, ומשמשת לצרכי ניווט. השימוש במשואות כאלה הולך ונהיה נדיר.

NOTAM –  Notice to airmen. – הודעות לצוותי אוויר המתפרסמות באמצעי תקשורת מיוחדים, ומודיעות להם על דברים דחופים שלא ניתן היה לפרסם בצורה אחרת (למשל הודעה על סגירה זמנית של נתיב טיסה או שדה תעופה). הטייסים צריכים לקחת בחשבון את המפורסם בהודעות הנוטאם כאשר הם מתכננים את הטיסה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות O:

OAT – Outside Air Temperature הטמפרטורה החיצונית השוררת בגובה הטיסה של המטוס. הטמפרטורה הזאת חשובה בחישוב הביצועים שלו.

Overshoot – כינוי לנחיתה שבה המטוס מגיע גבוה מדי מכדי שיוכל לנחות על המסלול. נחיתה כזאת תיגמר לרוב בהליכה סביב.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות P:

Payload – משקל המטען והנוסעים במטוס, או בקיצור – המשקל של כל מה ומי שמשלמים עבור הטיסה.

Pilot in Command (PIC) – הטייס המפקד בטיסה שהוא לבד אחראי על כל מה שקשור בה, ולו הסמכות העליונה בכל מה שקשור אליה.

Pitch – עלרוד בעברית. תנועת המטוס סביב ציר הרוחב שלו, המתבטאת בעליית וירידת אף (וזנב) המטוס.

Pitot Tube – את צינור הפיטו ניתן לראות מחובר למטוסים בחלק הקדמי של הכנפיים או הגוף. תפקידו למדוד את לחץ האוויר בסביבת המטוס, אשר בעזרתו מחושבת המהירות שלו.

Propeller – אביזר המחובר למנוע המטוס ולו מספר כנפיים, ואשר כשהוא מסתובב, הוא מייצר כוח אשר מניע את המטוס קדימה. ישנם סוגים רבים ושונים של פרופלורים, הנבדלים הן במספר הלהבים שלהם והן במבנה של הלהבים. כמו כן מבדילים בין פרופלור עם פסיעה קבועה, לפרופלור בעל פסיעה משתנה אשר יכול לשנות את זויות הלהבים ביחס לזרם האוויר.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות R:

Roll – גלגול בעברית. תנועה של המטוס סביב ציר האורך שלו, אשר למתבונן מהקרקע נראית כמו נפנוף של הכנפיים. התנועה הזאת דרושה בטיסה בעיקר כדי להפנות את המטוס.

Rudder – הגה כיוון. הגה הכיוון במטוס דרוש כדי לבצע תנועה הנקראת סבסוב – תנועה סביב ציר הגובה של המטוס. הוא משמש בעיקר כדי לתקן טיסה בהחלקה שאליה נכנס המטוס בעיקר בזמן ביצוע תמרונים שונים.

Runway (RWY) – מסלול. זוהי רצועת אספלט (לרוב, אם כי קיימים גם מסלולי דשא) אשר משמשת להסעת המטוס על הקרקע (מסלול הסעה) או להמראת ונחיתת המטוס.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות S:

Skid – החלקה של המטוס פנימה תוך כדי ביצוע פניה.

Slip – החלקה של המטוס החוצה תוך כדי ביצוע פניה.

Squawk –  טרנספונדר. מכשיר המשדר קוד בן 4 ספרות ועוד מידע, בכל פעם שפוגעת בו קרן של מכ"מ. את הקוד ב 4 הספרות הוא מקבל מהבקרה והטייסים מכיילים אותו במכשיר. הספרות יכולות לנוע בין 0 ל 7, וקיימים גם קודים שאם הטייסים יכילו אותם, ניתן באמצעותם להודיע על מצבי חירום שונים בהם נמצא המטוס.

Stall – הזדקרות. מצב שבו זרימת האוויר על כנפי המטוס כבר לא יכולה לעקוב אחרי צורת הפרופיל, והיא מתנתקת ממנו והמטוס מאבד את כוח העילוי ונופל. ההזדקרות מתרחשת בזווית התקפה ייחודית לכל פרופיל.

Standard Rate Turn – פניה בשיעור 1, או פניה סטנדרטית, היא פניה שבה המטוס פונה בקצב של 3 מעלות בשניה, או 180 מעלות בדקה, או 360 מעלות בשתי דקות. לפניה הזאת ישנה חשיבות בטיסות מכשירים..

Straight-and-Level Flight – טיסה ישרה ואופקית היא מצב הטיסה השכיח ביותר בו נמצא המטוס, ובוא הוא שומר על גובה וכיוון קבועים במהלך הטיסה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות T:

Tail – זנב המטוס ובו מצויים (בדרך כלל) הגה ומייצב הגובה וגם הגה ומייצב הכיוון.

Threshold – מפתן או סף המסלול אשר מסומן בסימונים מיוחדים שהם בעלי משמעות לטייסים.

Throttle – מצערת. למעשה זו דוושת הגז במטוס ובאמצעותה שולטים הטייסים על הדלק, או התערובת הנכנסת למנוע, וכתוצאה מכך על כמות הכוח שהוא יפתח. במטוסים כמות המצערות זהות לכמות המנועים.

Thrust – דחף. הכוח שאותו מפתחים מנועי המטוס והוא אשר דוחף (או מושך במקרה של פרופלור) את המטוס קדימה.

Touch-and-Go – תרגיל שבו משתמשים כאשר מלמדים חניך טיס לנחות נכון. במקום לנחות ולעצור את המטוס על המסלול, בתרגיל הזה פותחים את המנוע לכוח להמראה מייד לאחר נגיעת המטוס במסלול, וכתוצאה מכך הוא צובר מהירות וממריא שוב. התרגיל מיועד בעיקר כדי לחסוך זמן טיסה יקר.

Trim Tab – מקזז. לוחון אשר נמצא על משטחים אווירודינמיים שונים כגון הגה הגובה, המאזנות והגה הכיוון, ונועד לעזור לטייסים לקבע את המשטחים האלה במצב מסוים מבלי צורך להפעיל כוח מתמשך. המקזז יכול להיות מכני או חשמלי, והוא מופעל מתא הטייס.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות U:

Upwind Leg – צלע מתה בעברית. אחת מצלעות ההקפה שאותה טסים במקביל למסלול, ובכיוון הנחיתה. הצלע המתה משמשת בעיקר את הפקחים בכדי לרווח את ההקפה.

UTC – Universal Time Coordinated – עולם התעופה משתמש בזמן אחיד שבעבר היה ידוע כזמן גריניץ. כל הזמנים בתעופה מדווחים לפי UTC.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות V:

Vertical Speed Indicator (VSI) – מד שיעורנסיקה והנמכה. מראה לטייסים את הקצב ברגל לדקה, שבו המטוס מנמיך או נוסק.

Very High Frequency (VHF) Omni-Directional Range (VOR) – משואת רדיו על הקרקע שמטוסים נעזרים בה על מנת לנווט. כדי שמטוס יוכל להשתמש ב VOR, עליו להיות מצוייד במכשור מתאים.

Visual Flight Rules (VFR) – מערכת חוקים המגדירה את תנאי הראות ומזג האוויר, שבהם אפשר לטוס תוך שמירת קשר עין עם הקרקע לניווט וניהוג המטוס. אם התנאים השוררים הם מתחת למוגדר בסט החוקים הזה, הטיסה היחידה המותרת היא טיסת לפי IFR – טיסת מכשירים.

Visual Meteorological Conditions (VMC) – התנאים המטאורולוגיים שאם הם שוררים, או שיש טובים מהם, ניתן להפעיל את המטוס בטיסה לפי VFR – טיסת ראיה.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות W:

Wind Shear – גזירת רוח. שינוי פתאומי בכיוון הרוח או במהירותה, על פני מרחק קצר. גזירות רוח הן מסוכנות למטוסים הבאים לנחיתה, וכיום קיים מכשור המתריע בפניהן.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות Y:

Yaw – סבסוב. תנועת אף וזנב המטוס מצד לצד סביב הציר האנכי שלו. הסבסוב נשלט ע"י הגה הכיוון של המטוס, המופעל מתא הטייס ע"י דוושות ברגליים.

Yoke –  ההגה אותו מחזיקים הטייסים ואשר בעזרתו עם שולטים על תנועות העלרוד (למעלה ולמטה) והגלגול של המטוס.

רשימת מושגים בתעופה המתחילים באות Z:

Zulu Time – כינוי לזמן גריניץ' או UTC בשפת התעופה.

דורון שפירא